هنرستان هوشمند دانش رایانه

دانش رایانه دارای بیش از 20 سال سابقه آموزشی می باشد.

دانش رایانه از سال 1373 تا 1382 :

در این دوره آموزشگاه کامپیوتر دانش رایانه با مجوز رسمیِ سازمان آموزش فنی و حرفه ای شروع بکار کرد. بعد از 10 سال فعالیت آموزشیِ درخشان، از سوی اداره کل آموزش وپرورش شهر تهران جزو تعداد معدود مؤسسه ی آموزشیِ برتر انتخاب و مجوز هنرستان اعطاء گردید.

دانش رایانه از سال 1383 تا 1394 :

در سال 1383 با اعطای مجوز از سازمان آموزش و پرورش شهر تهران هنرستان دانش رایانه در منطقه 2 شروع به فعالیت نمود و هنرجویان این هنرستان به لطف تلاش و پشتکار خود و مجموعه دبیران و عوامل اجرایی توانستند رتبه های منطقه ای، استانی و کشوری را درمسابقات مختلف از آنِ خود نمایند. عضویت در «کمیته تحقیق و پژوهش» ، عضویت در «کمیته نظارت» آموزش و پرورش منطقه 2 و انتخاب بعنوان «مسئول بخش مدیران هنرستانهای منطقه» از سوابق مؤسس در این دوره می باشد

دانش رایانه از سال 1395 تا کنون :
در دوره ی جدیدِ فعالیت دانش رایانه از سال 1395 با رویکرد جدید آموزشی مبتنی بر فناوریِ آموزشی و در راستای هوشمندسازی مدارس انحصاراً در رشته کامپیوتر در شاخه فنی و حرفه ای آغاز میشود. امیدواریم با تمهیدات لازم و توسعه ی همه جانبه، بتوانیم همانند گذشته در جهت ارتقاء جایگاه آموزشهای مهارتی سهم مؤثری را ایفا نماییم. شعار ما در این دوره عبارت است از “سال به سال بهتر از پارسال”

مهندس ایرجی

مدیر و مؤسس هنرستان دانش رایانه

دیدگاه مدیر هنرستان

    یکی از بزرگترین دغدغه های والدین، تحصیلات و کسب موفقیت دانشگاهی فرزندان و در نتیجه ساختن آینده ای مطمئن از نظر جایگاه اجتماعی و اقتصادی برای آنها می باشد. لیکن پیش فرضها وذهنیات نادرست در انتخاب مسیر صحیح ، باعث می شود که فرزندان توان پیمودن راه مورد نظر را تا انتها نداشته باشند و حاصل سالها هزینه کرد جسمی، روحی، مالی و زمانی اولیا و فرزندان چیزی جز مدرک نباشد که هیچ نقش مؤثری در تأمین نیازهای آتی جوانان نخواهد داشت. بنابراین راهگشای اخذ تصمیمات درست، داشتن شناخت بهتر از راههای پیش روی دانش آموزان از جمله تحصیل در هنرستان و نقاط تمایز آن نسبت به تحصیل در دبیرستان می باشد.

اگرچه محصل رشته های فنی و حرفه ای هنرستان، سریعتر از همسالان دبیرستانی خود قابلیت و مهارت لازم جهت ورود به بازار کار را بدست می آورد، لیکن در هیچ مرحله ای راه ادامه تحصیلات تا عالی ترین مدارج دانشگاهـی به روی او بسته نیست. البته دوری از آسیب هایی که متأسفانه مزایای تحصیل در هنـرستان را در اذهان اولیاء کمرنگ نموده است، مستلزم برنامه ریـزی دقیق جهت تربیت دانش آموزانی با انگیزه، دارای بنیه علمی قوی، تلاشگر و مقید می باشد.